Jak si nadšeným budováním svého projektu nepo***t vztah

Míša Pokorná - vztahy a podnikání

Milé rozvíjející se ženy, dneska to bude speciálně pro vás. Milí muži podnikavých žen, tohle chcete, aby vaše partnerka četla (a pak na konci klikla).

Posdílím s vámi citát od Walta Disneyho, který se mnou velmi rezonuje. A vím, že nejsem sama.

“ČLOVĚK BY NIKDY NEMĚL ZANEDBÁVAT SVOU RODINU KVŮLI PODNIKÁNÍ.”

Všichni kývem. Jasný, se ví, Míšo…

Ale hoď kamenem, kdož cítíš kapičku viny při čtení Waltových slov.

Dle mých zkušeností by mi dopadla k nohám pěkná hromádka kamení.

A dopadl možná i zvláštní tupý pocit někde hluboko uvnitř vás. Je to v pořádku. Dýchejte.

Dneska otevřu téma, které je hutné, a pro mnohé z podnikajících žen může být spouštěčem silných vnitřních výčitek. Objímám vás všecky.

Já. Můj projekt/značka. Rodina.

Walt má samozřejmě zase pravdu. Rodina je náš kmen. Může nás držet pevně i v poryvech podnikatelského větru. Pokud je tam kvalita vztahů.

Jenže, jak to máme dělat všecko? … napadá vás možná hned vzápětí.  Schválně kolik z nás podnikajících matek mělo už někdy obavu, zda nezanedbává svou činností děti nebo partnera? Hmm, koukám, a přidávám se k lesu rukou.

Viděla jsem teď shodou náhod několik diskuzí na témata jako “Jak mám podnikat při dětech?” atd. A uvědomila jsem si, že… ano, jasně, to je ta první rovina věci. Snažíme se to sladit všecko dohromady, najít si tam čas a prostor se realizovat. A my ho najdeme, věřím tomu. Každá najdeme svůj jedinečný styl, jak na to…

Tipů, hacků, návodů už je spousta. Jedna z podnětných diskuzí probíhala na jaře třeba ve skupině Holky z marketingu. Jsem moc ráda, že se o tom mluví.

Ale.

Když nemažeme, dře to

Zjistila jsem, že mnohem častěji s vámi během brandbuildingu pak řeším tu další rovinu. A o té se už tolik nediskutuje. Alespoň ne tak veřejně. Je totiž zatížená dost smíšenými pocity a mlhou souvislostí.

Už jsme našly jakžtakž způsob, jak udržet domácí management, už se snažíme fakt rozjíždět, nebo to začalo rovnou konečně svištět. A ono se něco začalo dít i ve vztahu s partnerem, něco zrcadlí i naše děti. Máma je šťastná, naplněná a jede!

A jedeeee.

A jedeeee.

A…. cože?! Doma to najednou zlehka dře?

Rozjet podnikání vyžaduje dost energie a nám se přirozeně stane, že ukrojíme z jiných dílků. Přes děti, to nejede vlak, žejo, zvlášť, když jsou malý. Ale partner je dospělý a na chvíli to zvládne.

Jenže, to jsme právě rozdělily rodinu na jednotky. A my to cítíme. Hluboko jo. Ať si navenek říkáme do kapsy, co chcem.

Nedělit, slučovat

Chceme být podporované, milované. Chceme cítit pevnou půdu pod nohama. Ale postupem času si doma třeba už tolik nerozumíme. Někdy máme dokonce pocit, že to ON to furt nechápe, že je přece míč na jeho straně. Vy se tady snažíte rozjet byznys a je to pro všechny! Míč je ale ve hře a ještě nikdo nepískal konec.

Ono je to jednoduchý. Vždyť podnikání je obří seberozvojový projekt! Za všecko se můžeme schovat, trošku i za ty děti, že… Ale vlastní projekt nás odhalí jak rentgen. Nezbývá nám než sebrat odvahu a všechny svoje stíny a vyrůst do své lepší verze. A to nás prostě změní.

V pořádku. Přirozené. A vítané!

Ale potřebujeme těmi změnami provést i partnera a děti. Protože věřte, že to nepostíhali.

Ty jednotky potřebují zase být MY. Aliance, jak skála. Pocit silný, že si o něj opřete kolo. Někdy je pak muž jako nadšený cheerleader, někdy stačí prostý respekt. Někdy zjistíme, že to takto nepůjde. Těch podob toho pocitu pevné opory je tolik, kolik je vztahů. Karty jsou ale na stole a vaše společné kroky mohou být vědomé.

Místo triggeru střelba na váš cíl

Prochodila jsem obě roviny úplně naboso. Ta první je hodně o time-managementu, druhá o managementu vztahů. A pak přichází ještě třetí, která je moc hezká – management sebe samé.

Pocit, že podnikám, rozvíjím svůj projekt a doma to mám v pořádku. La-ho-da.

Mí Pražané mi rozumějí. Mír. Opora. Černozem pro můj růst.

A teď tu o Karkulce? Ale ne. Tuhle pohádku si můžete napsat taky, a podle sebe. Někdo radši akčňák, někdo vtipný animák, jiný romantické drama. Happy endy jsou na vás.

Já Waltova slova už necítím jako trigger. Rezonují s tou částí mě, která hledala cestu. No, sama bych ji, úplně upřímně, hledala těžko. Šli jsme bok po boku s mým mužem. Stálo to nemálo práce. Ale našli jsme ji. Protože jsme si oba přáli najít rovnováhu.

A já bych chtěla pro nás všechny na cestě, abychom si našly ten svůj pevný bod, ze kterého rozvíjíme sebe i svou značku, a partner a rodina jsou s tím v souladu.

I proto si mě tohle velké téma letos zavolalo k tvorbě něčeho i pro mě nového!

Milá ženo, pokud taky hledáš, jak doma zařídit tohle teplý hnízdo i při rozvoji svého projektu/značky, přijmi moje srdečné pozvání do kurzu zdarma Podnikavé flow v partnerství a s rodinou, který pro tebe společně s mým mužem (ano, čteš dobře) teď na podzim chystám!

A už se na to fakt moc těším.

Chci vědět víc →