“Začátek je vždy dnes!” Jaké možnosti nám dává první září?

První září

Tu první větu pronesla kdysi anglická spisovatelka Mary Shelley. Možná u toho zrovna psala Frankensteina, který vlastně taky vložil život do nové bytosti. A já přitakávám. Tedy ne tak těm sešívaným netvorům. Nýbrž, že každý den je možnost začít něco nového. A některé dny, mám pocit, jako by k tomu byly doslova předurčeny…

Zvoní… vám vzpomínky v uších?

Vzpomínáte taky na ten známý pocit v žaludku spojený s tímto časem, který vždy přináší čerstvý vítr do plachet a nové začátky?

Ano, mluvím o září.

O začátku školního roku.

Pro každého býval ten pocit naplněný těšením a stresem v jiném poměru. Pokud máte děti v předškolním a školním věku, možná to prožíváte zase, ale už z jiného úhlu. (A schválně, jaký to je? Jak to prožíváte jako rodiče? Budu ráda, když mi napíšete! My máme doma čerstvého prvňáčka.) No a pokud máte zrovna v kontaktu se školním prostředím pauzičku, stejně tomu neuniknete. Je to všude. Na sítích, v televizi i v Tescu.

Zůstal nám tady prostě fakt, že je to takový “malý nový rok”. Přichází po období krásných letních dnů, kdy jsme dobíjeli baterky. A je možné udělat z posledních měsíců tohoto roku ty nejlepší! Třeba tím, že něco uděláme nově a jinak.

Jinak než nám zazvoní.

Rolničky a čas… ten, co se skrývá v nás

A tím zvoněním nebylo myšleno to první školní, na jehož intenzitu v některých školách si musela naše ouška po prázdninách zvykat. Na mysli mám ten tichý zvoneček, který v mnoha rodinách symbolizuje příchod… ano tušíte správně, Ježíška.

A ideálně taky příchod klidu a míru, že. Pokud se vám chce bolestně smát, když si vzpomenete na všechny poslední Vánoce v řadě, nikdy není pozdě změnit to letos na smích typu “to jsem si skvěle zařídila pohodu”! Jde to. Chce to trošku teď neusnout a trošku počítat.

Mezi těmi dvěma zvoněními jsou tři měsíce a 24 dní. Jestli se vám teď zvýšila tepovka, tak to určitě nepíšu, abych vás stresovala. Naopak!

Je čas.

Ehm, je tak akorát čas.

Třeba na malý audit dosavadní práce a integraci jakýchkoliv změn, které bychom chtěli uvést do života.

Nádech. Výdech. Audit.

Máme za sebou skoro tři čtvrtiny roku. Už jsme si mohli ověřit, zda nám systém, kterým jedeme, vyhovuje, zda nás přibližuje k cíli. Nebo nás nenadálé zastávky na cestě zbrzdily či dokonce vykolejily. Popravdě, mně se to letos stalo. Na jaře jsem měla nedobrovolnou několikaměsíční pracovní pauzu kvůli zranění kolene. Ale považuju to zpětně za jednu z nejlepších věcí. Tedy ne to zdraví, nýbrž to zastavení. Celá nehoda se ale stala tak “vtipně”, že na to nelze nahlížet nijak jinak, než že jsem se potřebovala na vše v životě podívat z pořádného odstupu a nadhledu. Nicméně tuto cestu nedoporučuju. 😀 Pauzy a vědomá zastavení je radno dávati si průběžně.

Pojďme se tedy na chvíli vědomě zastavit. Nádech, výdech. Zkuste si zavřít na minutu oči a nechat si za víčky projít celý dosavadní rok. Tři, dva, jedna, teď.

Máte?

Nádech, výdech.

Odpovězte si… (A klidně si to i zapište.)

Jaký hlavní pocit jste při tom měli?

Jaké okamžiky se vám zvýraznily?

Co byste teď mohli udělat pro to, aby následující měsíce byly sklizní, dožínkami současného roku?

Pokud se vám na tyto otázky ukazují jasné odpovědi, směle do toho! Moc vám fandím. A budu ráda, když mi napíšete, co máte v plánu!

Pokud ale máte pocit, že odpověď je částečně nebo úplně skrytá za přicházejícími podzimními mlhami, má to řešení. Nemusíte na to totiž být sami. Tohle jsou přesně ty věci, které řeším se svými klienty nejčastěji. Jakou cestou k cíli? A někdy i jaký cíl zvolit.

Aby zvonilo andělsky…

Až se tedy zima zeptá, co jste dělali v babím létě, můžete jí říct: Sešel/sešla jsem se s Míšou a nastavili jsme strategické a taktické kroky pro můj projekt až do jara.

Aby byl letos před Vánoci klid. Aby to nebylo náhodné plácání umírajícího kapra. A aby vám z nervů nezvonilo v uších, ale jen andělsky nad svíčkou.

No jen si to naciťte! Advent a pohoda, že by to šlo konečně dohromady?

Já mám letos velkou vůli si to zařídit. Pojďte do toho se mnou!

A celé to chce začít jedním klikem!

Ten vám zajistí 2h strategickou konzultaci pro váš projekt. Abych vás motivovala opravdu udělat něco pro sebe, tak když se ozvete do neděle 3. 9. 2023 a domluvíme si online call na září, dostanete ji za zvýhodněnou cenu! Místo 3.000,- zaplatíte dva tisíce – berme to jako spešl akci ke spuštění tohoto blogu a vůbec webu – tak nad tím dlouho nepřemýšlejte!

Budu se těšit! Zatím vám všem přeju krásný začátek září.

Chci si udělat pořádek →